Как се правят инхалации с кислород?
Тази терапия обикновено се предписва на пациенти с астма, хроничен бронхит, пневмония, туберкулоза и заболявания на сърцето в условията на стационари
Киолородотерапията може да премахне интоксикацията с газове, задушаването, препоръчва се при нарушения на работата на бъбреците, на хора в състояние на шок, на страдащи от затлъстяване, нервни заболявания, както и на такива, които често припадат.
За всички обаче е полезно да дишат кислород: насищането на кръвта с газа повишава тонуса на организма и настроението, помага да се подобри външният вид, придава руменина на бузите, премахва сивкавият оттенък на кожата, помага да се избавим от постоянна умора и по-активно да работим. С профилактична цел при хипоксия се правят около 10-минутни процедури, а при лечение на някои заболявания продължителността на кислородотерапията се определя от лекар.
Важно! Забранено е да се диша чист кислород: не само недостигът, но и повишената му концентрация в организма е също опасна. Излишъкът от кислород може да доведе до слепота, поражения на белите дробове и бъбреците!
Един от вариантите за инхалация е използването на кислороден концентратор, който да насища въздуха в помещенията (сауни, бани, офиси, жилища и кислородни кафе-барове). Приборът има регулатор на концентрацията и таймер, за да не се получи предозиране. Полезно е и прилагането на кислород в специални барокамери – при повишено налягане той по-активно прониква в тъканите, пише вестник „Феномен“.